Анонси подій та оголошення

Всеукраїнський науково-методичний семінар «Системи навчання і освіти в комп’ютерно орієнтованому середовищі»
18.04.2024 р. відбудеться Всеукраїнський науково-методичний семінар «Системи навчання і освіти в комп’ютерно орієнтованому середовищі».

Майстер-клас «Штучний інтелект – поповнення скриньки цифрових інструментів сучасного педагога» Майстер-клас «Штучний інтелект – поповнення скриньки цифрових інструментів сучасного педагога»

25.04.2024 р. відбудеться майстер-клас «Штучний інтелект – поповнення скриньки цифрових інструментів сучасного педагога»


Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні аспекти розвитку STEAM-освіти в умовах євроінтеграції"

Запрошуємо взяти участь у роботі IІ Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Актуальні аспекти розвитку STEAM-освіти в умовах євроінтеграції», яка відбудеться 26 квітня 2024 року в Донецькому державному університеті внутрішніх справ, м. Кропивницький в онлайн форматі.

Місія конференції: обговорення актуальних питань впровадження STEAM-технологій в освітній процес закладів освіти різного рівня та профілю.

Прийом матеріалів конференції до 10.04.2024 р.

Робочі мови конференції: українська, англійська, польська.


ІV МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ІМЕРСИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ОСВІТІ» - 2024

Вельмишановні колеги, запрошуємо до участі в міжнародній конференції, яка відбудеться у змішаному форматі 30 квітня 2024 року.

Наша мета: розвиток теоретичних засад і обмін практичним досвідом застосування імерсивних технологій у навчальному процесі закладів освіти різного рівня.


ІНСТИТУТ ЦИФРОВІЗАЦІЇ ОСВІТИ НАПН УКРАЇНИ оголошує конкурс на заміщення посад

Навчання в докторантурі
Запрошуємо на навчання в докторантуру Інституту цифровізації освіти НАПН України для здобуття ступеня доктора наук з наукової спеціальності: 13.00.10 - інформаційно-комунікаційні технології в освіті.

ЗМІНИ ДО ПОРЯДКУ ПРИЙОМУ НА НАВЧАННЯ ДО АСПІРАНТУРИ В 2024 РОЦІ ЗМІНИ ДО ПОРЯДКУ ПРИЙОМУ НА НАВЧАННЯ ДО АСПІРАНТУРИ В 2024 РОЦІ
Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 06 березня 2024 року № 266 було затверджено Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році.

3rd Workshop on Digital Transformation of Education (ICTERI 2024) 3rd Workshop on Digital Transformation of Education (ICTERI 2024)

Інститут цифровізації освіти запрошує до участі у третьому англомовному воркшопі з ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ОСВІТИ (DigiTransfEd 2024). Семінар рецензований, проводиться у гібридному форматі 23.09.2024 в рамках ICTERI 2024. Дедлайн подання робіт 29.07.2024.

Матеріали найкращих доповідей минулорічного DigiTransfEd 2023 проіндексовано у Scopus: https://ceur-ws.org/Vol-3553


Конкурси від Національного фонду досліджень України Конкурси від Національного фонду досліджень України

У грудні 2023 року рішенням наукової ради НФДУ затверджено умови конкурсів: «Дослідницькі інфраструктури для проведення передових наукових досліджень», «Наука для зміцнення обороноздатності України», «Передова наука в Україні».

Розпочинається відбір проектів для надання грантової підтримки для проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень із забезпечення розвитку національного дослідницького простору та його інтеграції до світового дослідницького простору.




Останні новини

 12.04.2024

Всеукраїнський методологічний семінар для молодих учених "Інформаційно-комунікаційні технології в освіті та наукових дослідженнях"

10 квітня 2024 року в Інституті цифровізації освіти НАПН України відбувся Всеукраїнський методологічний семінар для молодих учених "Інформаційно-комунікаційні технології в освіті та наукових дослідженнях". В рамках семінару відбулася лекція Зої Рябової, доктора педагогічних наук, професора, професора кафедри менеджменту освіти та права ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, на тему: "Науково-методологічні засади організації та проведення експерименту наукового дослідження".


 10.04.2024

ІІ Міжнародний цифровий форум – нова платформа обміну досвідом освітян з України та Польщі

9 квітня відбувся ІІ Міжнародний цифровий форум, організований Вищою Школою Економіки (Wyższa Szkoła Gospodarki) (м.Бидгощ, Польща) у партнерстві з Міністерством вищої освіти Польщі, в роботі якого взяли участь близько 60 учасників з університетів та наукових установ Польщі та України.
Доповідачі поділились досвідом використання штучного інтелекту та імерсивних технологій у мистецькій освіти, підготовці архітекторів, оцифруванні культурної спадщини, методами та формами використання імерсивних засобів у вивченні іноземних мов, міжкультурному спілкуванні, обговорили вплив штучного інтелекту на рівність і справедливість в освіті, питання обізнаності з цифровими технологіями дорослих, шляхи подолання цифрової дезінформації та маніпуляції та ін.
З доповідями на форумі виступили Оксана Овчарук, доктор педагогічних наук, професор, заввідділом компаративістики інформаційно-освітніх інновацій та Оксана Кравчина, науковий співробітник відділу компаративістики інформаційно-освітніх інновацій.


 04.04.2024

Всеукраїнський науково-методичний семінар «Системи навчання і освіти в комп’ютерно орієнтованому середовищі»

01.04.2024 р. відбувся Всеукраїнський науково-методичний семінар «Системи навчання і освіти в комп’ютерно орієнтованому середовищі».


 28.03.2024

Використання штучного інтелекту в закладах загальної середньої освіти

28 березня 2024 року відбулося перше засідання робочої групи з питань розроблення інструктивно-методичних рекомендацій щодо запровадження та використання штучного інтелекту в закладах загальної середньої освіти. Рекомендації визначатимуть підхід до відповідального, етичного та ефективного використання інструментів генеративного ШІ.

До складу робочої групи МОН України увійшли представники Інституту цифровізації освіти НАПН України Ольга Пінчук, заступник директора, та Сергій Дзюба, аспірант, засновник навчального СТЕМ-центру “Сократ”.


 28.03.2024

Інформаційно-цифрові технології для оцінювання результативності педагогічних досліджень

28 березня 2024 р. співробітники відділу відкритих освітньо-наукових інформаційних систем Інституту цифровізації освіти Національної академії педагогічних наук України провели вебінар «Інформаційно-цифрові технології для оцінювання результативності педагогічних досліджень» для наукових, науково-педагогічних працівників та аспірантів, який відбувся в межах XV-ї Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти-2024».


 28.03.2024

Науково-практична конференція «Впровадження цифрових технологій в освітній процес: сучасні підходи»

26 березня в межах співпраці ІЦО НАПН України та ІМЗО МОН України відбулася науково-практична конференція «Впровадження цифрових технологій в освітній процес: сучасні підходи». Інститут на конференції представляла Литвинова Світлана Григорівна, доктор педагогічних наук, с.н.с., заступник директора з наукової роботи Інституту цифровізації освіти НАПН України, яка виступила з доповіддю «Цифрова трансформація освіти: AR, VR, AI - інноваційні інструменти профільної школи». 135 освітян з різних областей України представили результати теоретичних досліджень та практичного досвіду з проблеми використання цифрових інструментів у освітньому процесі.


 23.03.2024

Освітяни України, Польщі, Туреччини, Австрії обмінялись досвідом використання цифрових технологій у освітньому процесі

21 березня в Інституті цифровізації освіти НАПН України відбулась міжнародна науково-практична конференція «Цифрова компетентність вчителя нової української школи 2024: інновації в умовах змін», що пройшла в гібридному форматі. Організаторами конференції виступили 12 установ з України, Польщі, Туреччини, що активно вивчають та впроваджують цифрові технології.

Більше160 зареєстрованих та 60 онлайн-учасників із України, Польщі, Туреччини, Австрії в очному та дистанційному форматі представили результати наукових розробок і практичних надбань з проблем цифровізації освіти та надали матеріали.

Детальніше.


 14.03.2024

Гостьова лекція в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі

14 березня 2024 р. в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі Іриною Мінтій, докторанткою Інституту цифровізації освіти НАПН України, к.пед.н., доц. проведено відкриту лекцію для здобувачів освіти та науково-педагогічних працівників. Семінар проводився у комбінованому форматі. У конференц-залі університету були присутні переважно науково-педагогічні працівники (біля 30 осіб) і дистанційно – здобувачі освіти усіх рівнів та науково-педагогічні працівники (79 осіб).

Ірина Мінтій, пров. наук. співроб. відділу відкритих освітньо-наукових інформаційних систем ІЦО НАПН України, презентувала доповідь «Методика використання наукометричних баз даних Scopus і Web of Science». Під час гостьової лекції слухачі дізналися про основні принципи ефективного використання наукометричних баз даних для проведення досліджень. Були надані покрокові інструкції, проаналізовано приклади комбінування різноманітних сервісів для візуалізації отриманих під час пошуку даних. Відеозапис буде розміщено на YouTube-каналі нашого інституту.


 06.03.2024

Членство у CoARA Інституту цифровізації освіти НАПН України

Інститут цифровізації освіти НАПН України став членом Коаліції просування оцінювання наукових досліджень (Coalition for Advancing Research Assessment - CoARA). Інститутом цифровізації освіти НАПН України підписано Угоду про реформування оцінювання наукових досліджень, а також отримано членство CoARA, що підтверджено Наглядовою радою CoARA. З 2023 року Коаліцією започатковано проєкт CoARA Boost, спрямований на сприяння глобальному розширенню наукової спільноти з метою подальншої співпраці, обміну знаннями та навчання. Місія CoARA National Chapter Ukraine полягає в тому, щоб сприяти зростанню економіки України, орієнтованої на знання, для післявоєнного відновлення шляхом реформування системи досліджень і вищої освіти країни шляхом просування оцінки досліджень на основі принципів CoARA та надання пріоритету відкритій науці. Станом на березень 2024 року до Коаліції приєдналася 621 організація.


 03.03.2024

Штучний інтелект у науці та освіті (AISE 2024)

1 березня 2024 р. було проведено Міжнародну наукову конференцію «Штучний інтелект у науці та освіті» (AISE 2024).

Конференція стала платформою для стимулювання дискусій, сприянню зміцненню співпраці між науковими установами, закладами вищої освіти та громадськими науковими організаціями та розвитку інноваційних рішень у сфері штучного інтелекту для науки, економіки та освіти.

В межах конференції було проведено майстер-клас «GPT-store. ШІ-сервіси в навчанні». Після майстер-класу відбулися 4 секційні засідання, де учасники конференції представляли свої доповіді та ділилися практичним досвідом застосування різних сервісів ШІ.