SIN-NEC

25-26 січня 2024 року в місті Терамо (Італія) відбулася установча зустріч учасників проєкту "Сталість та спроможність інтернаціоналізації з метою модернізації вищої освіти для дебютантів з країн Східного партнерства" (SIN-NEC-101129029), що виконуватиметься протягом 2024-2026 рр. в рамках проєктів ERASMUS+ за напрямом CBHE. Участь у заході взяли співробітники Інституту цифровізації освіти Національної академії педагогічних наук України: Світлана Литвинова, доктор педагогічних наук, заступник директора з наукової роботи, та Марія Шишкіна, доктор педагогічних наук, завідувач відділу хмаро-орієнтованих систем інформатизації освіти. Вони представили досягнення інституту та візію реалізації проєкту в аспекті цифрової трансформації освіти.

2.jpg

Участь у зустрічі взяли ключові особи проєкту: Laura Tudor - керівник проєкту, University of Teramo, Італія; Paola Pittia - координатор проєкту, University of Teramo, Італія; а також Aleksandra Jama (Carinthia University of Applied Sciences, Австрія) і Rainer Svacinka (Sumo technologies, австрійська компанія) – розробники інноваційної платформи для підтримки віртуальної комунікації учасників проєкту.

На зустрічі було представлено всіх партнерів проєкту, серед яких були 4 університети з України (Інститут цифровізації освіти НАПН України, Харківський національний університет радіоелектроніки, Харківський національний університет внутрішніх справ, Університет імені Альфреда Нобеля) та 4 університети з Вірменії (Eurasian International University, Armenian State Institute of Physical Culture and Sports, Yerevan Haybusak University, Northern University).

Під час заходу обговорювались такі питання, як: управління проектами; самооцінювання місій інтернаціоналізації та сталого розвитку закладів вищої освіти; підвищення потенціалу закладів вищої освіти; розвиток інтернаціоналізації у них за допомогою мовної стратегії, гетерогенного управління студентами та віртуального обміну; розбудова потенціалу сталого розвитку для сприяння інтернаціоналізації та взаємодії між академічними колами та промисловістю.

Учасники розробили план дій для реалізації І етапу проєкту, зокрема, підготовку до віртуальної комунікації учасників проєкту на інноваційній платформі та розроблення навчального модулю "Інтернаціоналізація в умовах сталого розвитку та цифровізації освіти".