Тренінг з використання хмарних сервісів Microsoft Office 365

11 червня 2015 року в Інституті інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України відбувся навчальний тренінг з використання хмарних сервісів Microsoft Office 365, організований та проведений відділом хмаро орієнтованих систем інформатизації освіти. До участі в заході долучились понад 20 аспірантів та наукових співробітників.

З вітальним словом виступила завідувач відділу хмаро орієнтованих систем інформатизації освіти, кандидат філософських наук, старший науковий співробітник Шишкіна М.П., яка окреслила основні напрями діяльності відділу з підготовки до планової НДР «Методологія формування хмаро орієнтованого навчально-наукового середовища педагогічного навчального закладу», поділилась досвідом роботи щодо розгортання й впровадження сервісів Microsoft Office 365 для виконання науково-організаційних завдань (планування, спільного редагування документації, підготовки звітності та ін.)

З прикладами використання хмаро орієнтованого середовища в роботі відділу учасників ознайомила Попель М.В., молодший науковий співробітник. На прикладі «хмари» від ділу охарактеризовано основні сервіси Microsoft Office 365, зокрема, електронну пошту, календар, роботу з групами (їх створення, адміністрування), формування зовнішнього та внутрішнього сайтів, а також ознайомлено з роллю та основними функціями адміністратора.

Під час другої частини навчального тренінгу, який провела Литвинова С.Г., кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, учасники мали змогу попрактикуватися в роботі з хмарними сервісами. Практична частина включала ознайомлення з основними сервісами, вивчення питань щодо організації спільної роботи та здійснення наукової комунікації з використанням Microsoft Office 365, зокрема:

  • авторизація на порталі (portal.microsoftonline.com);
  • робота з електронною поштою Outlook (формування структури пошти, перенаправлення листів, прикріплення файлів, форматування тексту листа та ін.);
  • робота з календарем (планування наукової діяльності, створення нового календаря та подій);
  • робота з OneDrive (проектування хмарного сховища, створення системи підпапок «Статті», «Презентації», «Експеримент», «Проект»);
  • організація спільної роботи: аспірант-аспірант, керівник-аспірант з використанням сервісів Word Online, Excel Online, PowerPoint Online, OneNote Online, Sway.

По завершенню практичної частини всі бажаючі мали змогу одержати відповіді на запитання, що виникли, а також взяти участь в обговоренні проблем, пов’язаних з упровадженням хмарних технологій в освітню й наукову діяльність.

У ході тренінгу було проведено опитування для виявлення актуального стану інформаційно-комунікаційної компетентності з використання хмарних технологій для слухачів тренінгу.

Завдяки проведеному заходу учасники змогли поглибити знання щодо можливостей та шляхів використання хмарних технологій в науковій і науково-організаційній роботі, розширити навички роботи з хмарними сервісами Microsoft Office 365.
1.jpg 3.jpg 5.jpg 7.jpg
2.jpg 4.jpg 6.jpg 8.jpg

Анонси та оголошення

I ONLINE SCHOOL "DIGITAL TECHNOLOGIES IN SCIENTIFIC RESEARCH"

Ladies and Gentlemen! We invite you to join the online school as participants and improve your digital competence!

The online school "Digital technologies in scientific research" is a volunteer initiative and is conducted with the aim of increasing the level of digital competence of scientific, scientific and pedagogical workers, graduate students and doctoral students.